Kdo jsme:

Jsme organizace zabývající se údržbou a obnovou životního prostředí. Působíme převážně v Moravskoslezském kraji. Pořádané aktivity fungují na dobrovolnické bázi. Naším cílem je zvýšit životní úroveň ve městě. Naším záměrem je pomáhat občanům, organizacím a jednotlivcům v oblastech environmentální problematiky a životního stylu. Podpora může být zaměřená na sociální výpomoc, a to jak jednotlivcům tak organizacím.
about-greenforet-img

ČLENSKÝ VÝBOR

To jsme my :)

volunteers-img-1

Jiří Litomyský

Jirka je člověk, který přišel s nápadem na vytvoření extenzivního sadu. Je milovník přírody a aktivně se zapojil do několika enviromentálních projektů spojené s její obnovou. V případě, že cokoliv potřebujete, vždy se na něj můžete obrátit. Je to člověk s obrovským srdcem, který se aktivně věnuje sportu a miluje svou rodinu. Jirka je specialista na informační technologie, již řadu let se věnuje softwarové problematice a ve své práci je opravdu špička. Mezi jeho koníčky patří jeho děti, sport a turistika.

volunteers-img-1

Kuba Martyčák

Jakub se řadu let věnuje dobrovolnické činnosti. Aktivně se zapojil v roce 2013 do pomoci v Ústí nad Labem během povodní, kde pomáhal stavět protipovodňové zábrany a následně odstraňoval následky způsobené povodněmi. V roce 2014 odletěl na dvou měsíční výpravu do Jihoafrické republiky, kde stavěl domy pro děti, které přišly a rodiče. Dále pomáhá během menších dobrovolnických akcí v dětských domovech a domovech pro seniory. Je zaměstnán ve společnosti, která se zabývá výrobou a zpracováním železa. V této společnosti je zaměstnán na oddělení řízení kvality a ekologie. Jeho hlavním koníčkem je jeho rodina. Miluje posezení s přáteli a vychlazené pivo.

volunteers-img-3

Tomáš Závodný

Tomáš má přehled vždy a o všem. Jelikož se již řadu let věnuje realitám, vždy přesně víme, na kterém pozemku se v rámci úklidových projektů pohybujeme. Člověk, který se plně věnuje své rodině a jeho práce je jeho koníčkem. Aktivně se věnuje sálové kopané jako hráč a je také členem vedení realizačního týmu ligy.

volunteers-img-1

Jiří Vepřek

Jirka se řadí do skupiny lidí, kteří jsou schopni vyřešit veškeré problémy, které nastanou. Vzdělaný člověk, který Vás osloví svým klidným postojem, pokornou myslí a vždy dobrou náladou. Vystudoval vysokou školu technického zaměření a dále se věnoval této problematice. Ve svém oboru vyniká a napsal mnoho uznávaných publikací. V současné době pracuje na projektu spojeným s domácím pěstováním zeleniny za ekologických podmínek a minimální namáhanou. Ve svém volném čase se věnuje sportu, miluje běžkování a hory.

„Ničíme krásu naší krajiny, protože nikým nevlastněná nádhera přírody nemá žádnou ekonomickou hodnotu. Jsme schopní vypnout slunce a hvězdy, protože nevyplácejí dividendy.“

- John Maynard Keynes

„Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý, pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.“

- Seneca

„To, co vytvořila příroda, je vždycky lepší než to, co bylo vytvořeno uměle.“

- Marcus Tullius Cicero

„Jedině příroda dělá velké věci zadarmo.“

- René Descartes